BST ISKRA

Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości ISKRA

Telefon/fax: 84 686 46 69

czynny codziennie w godzinach 10:00 - 19:00

Aktualności

Dzień bez samochodu

więcej »

PIKNIK TRZEŹWO-ZDROWO-NA SPORTOWO

W tym roku po raz kolejny, pod hasłem " TRZEŹWO – ZDROWO – NA SPORTOWO", odbył się piknik rekreacyjno-sportowy. Wydarzenie odbyło się w niedzielę, 13 sierpnia nad zalewem Bojary w Biłgoraju.

Piknik organizowany przez Nasze Stowarzyszenie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju to już tradycja. Głównym jego celem propagowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia, dlatego jak zwykle nie zabrakło atrakcji sportowych i rekreacyjnych.

Dla uczestników przygotowane były puchary, statuetki, poczęstunek oraz nagrody rzeczowe w tym nagroda główna - rower.

więcej »

Sierpień miesiącem trzeźwości

więcej »

Dziś nie pije, czyli 15 kwietnia Światowy Dzień Trzeźwości

więcej »

EUROPEJSKI DZIEŃ BEZ SAMOCHODU

więcej »

Piknik nad zalewem Bojary. Chętnych do zabawy nie brakowało.

więcej »

Miesiąc bez alkoholu - co ty na to?

więcej »

PIKNIK "TRZEŹWO - ZDROWO - NA SPORTOWO"

Piknik rekreacyjny pod hasłem "Trzeźwo – zdrowo – na sportowo" odbył się w niedzielę 2 sierpnia 2015 r. nad biłgorajskim zalewem Bojary. Całej imprezie, która propagowała trzeźwy i zdrowy styl życia, towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, która dodatkowo wpłynęła pozytywnie na nastrój uczestników pikniku.

więcej »

Ogólnopolski Dzień Trzeźwości - 30 marca 2015r.

W tym dniu Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości „Iskra” jak co roku, włącza się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Trzeźwości. W poniedziałek, 30 marca placówka w ramach „Dnia otwartych drzwi“ czynna będzie od godz. 15 do 19.

więcej »

Piknik rekreacyjno - sportowy "Trzeźwo - zdrowo - na sportowo”

3 sierpnia 2014 roku, nad Zalewem Bojary odbył się rodzinny piknik pod hasłem "Trzeźwo - zdrowo - na sportowo”. Impreza zorganizowana przez Ośrodek Sportu i Rekreacji, nasze Stowarzyszenie i Stowarzyszenie SIRON, ściągnęła wielu biłgorajan i gości z Regionu.

więcej »

Radosne życie w abstynencji. Sierpień miesiącem trzeźwości.

Te problemy istnieją w Polsce od dawna, jednak obecnie przybierają przerażające rozmiary. Widzimy to w alarmujących statystykach pokazujących ogromne społeczne i ekonomiczne koszty nadużywania alkoholu. Tysiące Polaków umiera rocznie przez legalnie sprzedawany alkohol. Prawie milion osób jest uzależnionych, kilka milionów pije ryzykownie i szkodliwie. Na ulicach widzimy tak wielu ludzi, także młodych, trzymających w ręku alkohol, będący przyczyną przyszłych rozczarowań, dramatów, a często i śmierci. Pijani kierowcy zagrażają zdrowiu i życiu innych użytkowników dróg. Media, poprzez atrakcyjne, a jednocześnie oszukańcze reklamy alkoholu, nieustannie gorszą dzieci i młodzież.

więcej »

Konferencja pod hasłem "Współczesne problemy społeczne"

W konferencji zorganizowanej przez nasze Stowarzyszenie Trzeźwości "Iskra" udział wzięli psychologowie, przedstawiciele szkół, policji, a także wicestarosta powiatu biłgorajskiego Stanisław Schodziński. Spotkanie otworzyła psycholog Marta Dołomisiewicz z Punktu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie

więcej »

Trzeźwo-zdrowo-na sportowo

Było rodzinnie, sportowo i kolorowo – tak w skrócie podsumować można piknik „Trzeźwo – zdrowo- na sportowo”, który 18 sierpnia odbył się w Biłgoraju na terenach rekreacyjnych nad Zalewem Bojary.

więcej »

MIESIĄC SIERPIEŃ MIESIĄCEM TRZEŹWOŚCI

      Sierpień jest obchodzony w Polsce jako miesiąc trzeźwości. Gorąco apelujemy, aby ten miesiąc miał tez swój wydźwięk w naszym mieście. Alkohol jest wybitnie destruktywnym czynnikiem w życiu społecznym, a szczególnie oddziaływuje na spójność rodziny. Dlatego tez prosimy, o czynne włączenie się do propagowania życia bez alkoholu.

więcej »

XXII Ogólnopolski Wiosenny Zlot Rodzin Abstynenckich TATRY 2013

XXII Ogólnopolski Zlot Rodzin Abstynenckich TATRY 2013 odbył się w terminie 29.04 do 04.05 w Małym Cichym i Murzasichlu k/Zakopanego.Tegoroczny Zlot pod hasłem przewodnim ,, ŻYJ W ZGODZIE Z SOBĄ,,Zajęcia prowadzone były przez licencjonowanych trenerów oraz terapeutów uzależnień Polskiego Towarzystwa Psychologicznego,pracowników Instytutu Psychologii Zdrowia w Warszawie,Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie oraz wielu renomowanych ośrodków i placówek zajmujących się rozwiązywaniem szeroko rozumianych problemów uzależnień i przemocy w rodzinie.

 

więcej »

Wesołego Alleluja!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,
składamy najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, radości, smacznego jajka,
mokrego dyngusa,
mnóstwo wiosennego optymizmu
oraz samych sukcesów
składa
Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości „ISKRA”

więcej »

Ogólnopolski Dzień Trzeźwości

Poniedziałek poprzedzający Święta Wielkanocne ma szczególną symbolikę - nazwany został Ogólnopolskim Dniem Trzeźwości. Mamy nadzieję, że ten dzień stanie się ważnym elementem w propagowaniu idei trzeźwości jako normy społecznie akceptowanej. Każdy z nas może mieć wpływ na to, jakie znaczenie będzie miało to święto.

więcej »

Trzeźwo-zdrowo-na sportowo

W  sierpniu mieszkańcy Biłgoraja spotkali się na Charytatywnym Pikniku Rodzinnym nad Zalewem Bojary „Trzeźwo-zdrowo-na sportowo”. Fundusze zebrane podczas m.in. loterii fantowej zostały przekazane na rzecz dzieci ze Stowarzyszenia Krok za Krokiem w Biłgoraju.

więcej »

Miesiąc sierpień - miesiącem trzeźwości

Rozpoczął  się sierpień, pełnia lata. Miesiąc ten został ustanowiony, z inicjatywy Kościoła katolickiego, narodowym miesiącem trzeźwości - ku przypomnieniu, że picie alkoholu zawsze sprowadza nieprzyjemne problemy, że od pijaństwa do alkoholizmu jest zaledwie jeden mały krok.

więcej »

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ TRZEŹWOŚCI

W 2012 roku Ogólnopolski Dzień Trzeźwości przypada na 2 kwietnia.

więcej »

Sierpień miesiącem trzeźwości

Pić albo nie pić – oto jest pytanie. Na to pytanie, każdy dorosły musi sobie sam odpowiedzieć. Nie chodzi tu jednak o to, czy nie pić w ogóle, ale o to bardziej, jak pić? Z pozoru łatwe pytanie, ale jednak jak znamy życie, na łatwe pytania nie ma czasami łatwych odpowiedzi.

więcej »

XX Jubileuszowy Ogólnopolski Wiosenny Zlot Rodzin Abstynenckich TATRY 2011

Zlot jest imprezą promującą zdrowy, trzeźwy styl życia z elementami profilaktyki uzależnień i szeroko rozumianej terapii rodzin. Zlot przyczynia sie również do przeciwdziałania marginalizacji społecznej i wykluczenia społecznego osób uzależnionych od alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz ich rodzin.

 

więcej »

Poniedziałek, 18 kwietnia 2011 obchodzony jest jako Ogólnopolski Dzień Trzeźwości.

W ramach Dnia Trzeźwości Nasze Stowarzyszenie przy Lubelskiej 16 zaprasza w poniedziałek, 18 bm., w godz. 10.00-19.00 w swoje progi wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób dotknięci są problemem alkoholizmu. Także tych, którzy mają w swoim otoczeniu alkoholika i nie wiedzą, jak mu pomóc.

więcej »

Niedzielny festyn rodzinny

BST 'ISKRA' zorganizowało w niedzielę 12 września br. rodzinny festyn. Były atrakcje dla dzieci i coś dla rodziców.

więcej »

Trzeźwo - Zdrowo - Na sportowo

14.08.2010 r. na terenach zalewu „Bojary” odbyła się impreza zorganizowana przez Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości ISKRA oraz biłgorajski Ośrodek Sportu i Rekreacji pod hasłem „Trzeźwo-Zdrowo- Na sportowo”

więcej »

Sierpień miesiącem trzeźwości 2010

Trwa miesiąc sierpień - obchodzony w Polsce jako miesiąc trzeźwości. Trzeźwość to powściągliwość wobec alkoholu. Często jednak tego problemu już nie zauważamy, przywykliśmy, że w naszym kraju codziennie widzi się zataczających się na ulicach ludzi, stojących z butelkami pod sklepem, ten temat nas nie obchodzi.

więcej »

Ogólnopolski Dzień Trzeźwości 23 marzec 2010r.

Ponieważ nadużywanie alkoholu, jest jednym z największych problemów naszego społeczeństwa, który ma zasadniczy wpływ na degradację człowieka, jego bierną postawę w otaczającej go rzeczywistości a także jego szczególny wpływ na:

więcej »

WIGILIA 2009

Święta Bożego Narodzenia, to szczególny czas spotkań i refleksji, podziękowań i składania życzeń. To czas, w którym odczuwamy najsilniejszy związek z naszymi tradycjami.

więcej »

20 rocznica powstania BST „ISKRA” październik 2009

Jednym z ważnych elementów obchodów 20 lecia istnienia „ISKRY” był nastrojowy koncert Wolnej Grupy Bukowina, który w sali widowiskowej BCK zgromadził liczną widownię. Takie przeboje jak Majster Bieda, Sielanka o domu czy Bukowina I lub Rzeka przeniosły słuchaczy w magiczna krainę, malowaną słowami Wojciecha Bellona, Adama Ziemianina czy Wojciecha Jarocińskiego.

więcej »

Dzień bez samochodu- wrzesien 2009

Idea Europejskiego Dnia bez Samochodu zrodziła się w 1998 r. we Francji. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na szkody, jakie wyrządza środowisku natężenie ruchu samochodowego i przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu.

więcej »

Kontakt

23-400 Biłgoraj
ul. Lubelska

e-mail: bstiskra@poczta.onet.pl

Jeżeli cierpisz z powodu alkoholizmu Swojego lub kogoś z Twojego otoczenia

Nie zwlekaj!!!

Strona sponsorowana przez:
Logo Net Partners