BST ISKRA

Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości ISKRA

Telefon/fax: 84 686 46 69

czynny codziennie w godzinach 10:00 - 19:00

Aktualności

Piknik nad zalewem Bojary. Chętnych do zabawy nie brakowało.

   

W niedzielę (7 sierpnia 2016 roku) nad biłgorajskim zalewem Bojary odbył się Piknik rekreacyjny pod hasłem "Trzeźwo – zdrowo – na sportowo", zorganizowany przez Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości "ISKRA" oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

 

 

  Piknik to impreza z tradycjami, która ma na celu propagowanie trzeźwego i zdrowego stylu życia. Organizatorzy zaplanowali go tak, by mogli w nim wziąć udział wszyscy. Dla najmłodszych BST ISKRA przygotowało kącik gier i konkursów.

 

  Osoby starsze mogły wziąć udział w licznych zawodach sportowych tj. turnieju siatkówki plażowej, mini-maratonie pływackim, wyścigach kajakowych czy biegu abstynenta. Dużym zainteresowaniem cieszył się Turniej Siatkówki Plażowej, do udziału zgłosiło się 26 zespołów. Zawodnicy przybyli nie tylko z Biłgoraja, ale również z Lublina, Rzeszowa, Zamościa czy Dołhobyczowa. Zawody przeprowadzono systemem brazylijskim (do 2 przegranych), rozegrano, więc 46 spotkań. Po całodziennych sportowych zmaganiach na piaszczystym boisku, zwyciężyła ostatecznie para z Rzeczyc: Konrad Łoziński / Dawid Sobaszek pokonując w meczu finałowym zawodników z Dołhobyczowa: Wojciech Kawka / Michał Steciuk. W meczu o miejsce trzecie Jakub Winnicki / Robert Buczyński (Zamość) pokonali parę: Mateusz Kawęcki / Arkadiusz Małyszek (Frampol).Wyróżniono również najlepszą drużynę w kategorii kobiet – Sylwia Obszyńska / Martyna Frączek oraz w kategorii „Mixt” – Oliwia Kosmowska / Rafał Wójcik.

 

  Na wodzie odbyły się wyścigi kajakowe, mini-maraton pływacki oraz pokazy modeli pływających. W mini-maratonie pływackim najlepszym zawodnikiem był Michał Pawęzka, zaś najlepszą zawodniczką Karolina Kwiatkowska. W zawodach kajakowych wystartowało 17 par podzielonych na trzy kategorie wiekowe. Najlepsze pary to: Arkadiusz Szubiak/Wacław Stręciwilk, Zachariasz Mucha/Kacper Mielnikiewicz i Michał Pawęzka/Sebastian Nizio.

 

  Każda z przybyłych osób mogła wziąć udział w "spacerze trzeźwego farmera", który polegał na jak najszybszym pokonaniu krótkiego slalomu pomiędzy pachołkami w alkogoglach.

 

  Głównym punktem pikniku był XVII ,,Bieg abstynenta” . Najszybszy był Maciej Hasiak, który pokonał drugiego na mecie Kazimierza Kudrysa i trzeciego Bartosza Guzdka. Wśród pań zwyciężyła Aleksandra Gontarz przed Katarzyną Koguc i Ireną Polak. Najstarszym uczestnikiem biegu był pan Edward Król.

  

  Aleksandra Gontarz tuż po zakończonym biegu poprowadziła jogę dla uczestników, czyli ćwiczenia rozluźniające i relaksacyjne.

 

 

Każdy uczestnik otrzymał koszulkę z nadrukiem logo biegu, a oprócz tego mógł wziąć udział w losowaniu nagród rzeczowych. Nagrody wręczała przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Lidia Marczak-Milewska, przedstawiciele BST ISKRA Agnieszka Momot i Tadeusz Dzwolak oraz p.o. dyrektora OSiR Eliza Rafał.

Kontakt

23-400 Biłgoraj
ul. Lubelska

e-mail: bstiskra@poczta.onet.pl

Jeżeli cierpisz z powodu alkoholizmu Swojego lub kogoś z Twojego otoczenia

Nie zwlekaj!!!

Strona sponsorowana przez:
Logo Net Partners