BST ISKRA

Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości ISKRA

Telefon/fax: 84 686 46 69

czynny codziennie w godzinach 10:00 - 19:00

Aktualności

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ TRZEŹWOŚCI

W 2012 roku Ogólnopolski Dzień Trzeźwości przypada na 2 kwietnia.

Ponieważ nadużywanie alkoholu sprzyja utrwalaniu się bezrobocia, wzrostu przemocy, przestępczości, naruszaniu prawa i porządku publicznego, naruszanie prawa przez nietrzeźwych kierowców, naruszanie prawa związane z obrotem alkoholem poprzez sprzedaż nieletnim i nietrzeźwym. Należy sobie zadać pytanie - co ja jako obywatel tego kraju mogę zrobić, aby alkohol nie zbierał takich „plonów”, szczególnie wśród młodych ludzi, czy muszę w swojej rodzinie pielęgnować chore tradycje takie jak, toasty z różnych okazji za zgodą rodziców wznoszone przez dzieci, czy chociażby śpiewania „a kto z nami nie wypije....”, itd.?, !!!.

 Jest to wyjątkowa okazja do zaprezentowania działalności stowarzyszenia, jak też zwrócenia uwagi na problemy picia alkoholu i zagrożeń z tego wynikających. Jest to okazja do promocji zdrowych form spędzania wolnego czasu jako działań rehabilitacyjnych i profilaktycznych zarazem. Dla decydentów, środków masowego przekazu jak i obywateli naszego kraju jest to moment na refleksję, okazję do głębszego zastanowienia się nad tym, jaką rolę alkohol odgrywa w naszym życiu.

Mamy nadzieję, że ten dzień stanie się ważnym elementem promocji stowarzyszenia i propagowania idei trzeźwości jako normy społecznie akcentowanej W dniu 02-04-2012 roku stowarzyszenie wychodzi ze specjalną całodzienną ofertą nagłaśnianą w lokalnych mediach pt „klub otwartych drzwi” . Można w niej znaleźć informacje o chorobie alkoholowej i sposobach jej leczenia , istnieje możliwość obejrzenia filmów na temat tej choroby , możliwość rozmowy z dyżurującym, czy uczestniczenie w otwartych mityngach trzeźwościowych.

Kontakt

23-400 Biłgoraj
ul. Lubelska

e-mail: bstiskra@poczta.onet.pl

Jeżeli cierpisz z powodu alkoholizmu Swojego lub kogoś z Twojego otoczenia

Nie zwlekaj!!!

Strona sponsorowana przez:
Logo Net Partners