BST ISKRA

Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości ISKRA

Telefon/fax: 84 686 46 69

czynny codziennie w godzinach 10:00 - 19:00

Aktualności

PIKNIK "TRZEŹWO - ZDROWO - NA SPORTOWO"

Piknik rekreacyjny pod hasłem "Trzeźwo – zdrowo – na sportowo" odbył się w niedzielę 2 sierpnia 2015 r. nad biłgorajskim zalewem Bojary. Całej imprezie, która propagowała trzeźwy i zdrowy styl życia, towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, która dodatkowo wpłynęła pozytywnie na nastrój uczestników pikniku.

Organizatorzy zaplanowali liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Odbył się turniej siatkówki plażowej, w którym wzięło udział 15 drużyn. Pierwsze miejsce zajęła dwójka: Mateusz Kawęcki, Dawid Sobaszek z Frampola. Drugie miejsce wywalczyła para Krzysztod Mazurek, Łukasz Mazurek (Niemirówek). Na trzecim stopniu podium stanęli Tomasz Kozłowski, Grzegorz Pelc (Lubaczów).

Na wodzie odbyły się wyścigi kajakowe.Zawodnicy startowali w kilku kategoriach. W wyścigach kajakowych indywidualnie zwyciężył Piotr Wetoszka. Drugi był Daniel Dolina a trzeci Arkadiusz Szubiak. W wyścigu rodzinnym pierwsze miejsce zajęli Nikola i Zenon Maciocha.

Każda z przybyłych osób mogła wziąć udział w "spacerze trzeźwego farmera", który polegał na jak najszybszym pokonaniu krótkiego slalomu pomiędzy pachołkami w alkogoglach, czyli specjalnych okularach, które pozwalają spojrzeć na świat oczami osoby po spożyciu alkoholu.

Nie zabrakło także pokazów modeli pływających oraz przejażdżek motorówką sponsorowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną, Ratownictwo Wodne i Ekologiczne w Biłgoraju.

Przewidziano także różne konkurencje i atrakcje dla dzieci m.in. malowanie motyli. Każde dziecko za udział otrzymało nagrodę rzeczową. Dużym zainteresowaniem cieszył się rekreacyjny "Bieg abstynenta", w którym wzięło udział ponad 100 osób.

Rozgrzewkę w stylu latino przeprowadziła Zosia Banach.

Każdy biegacz na starcie otrzymał również koszulkę z nadrukiem hasła imprezy. Bieg miał charakter czysto rekreacyjny, nie liczyło się zwycięstwo, ale pokonanie trasy. Jako pierwsi na metę przybiegli Aleksandra Pyda z Biłgoraja oraz Radosław Marciszewski z Wrocławia.

Do wygrania były liczne nagrody rzeczowe, upominki oraz nagroda główna – rower, który wygrała Nicola Hasiak.

Kontakt

23-400 Biłgoraj
ul. Lubelska

e-mail: bstiskra@poczta.onet.pl

Jeżeli cierpisz z powodu alkoholizmu Swojego lub kogoś z Twojego otoczenia

Nie zwlekaj!!!

Strona sponsorowana przez:
Logo Net Partners