BST ISKRA

Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości ISKRA

Telefon/fax: 84 686 46 69

czynny codziennie w godzinach 10:00 - 19:00

Aktualności

Trzeźwo-zdrowo-na sportowo

W  sierpniu mieszkańcy Biłgoraja spotkali się na Charytatywnym Pikniku Rodzinnym nad Zalewem Bojary „Trzeźwo-zdrowo-na sportowo”. Fundusze zebrane podczas m.in. loterii fantowej zostały przekazane na rzecz dzieci ze Stowarzyszenia Krok za Krokiem w Biłgoraju.

Impreza rozpoczęła się o 14.00 Turniejem Siatkówki Plażowej o Puchar Prezesa OSP RWiE w Biłgoraju. Wystartowało osiem drużyn - instytucji, firm i zakładów pracy. W finale spotkały się: OSP RWiE i Nadleśnictwo Biłgoraj. Po wyrównanej walce - o losach meczu zdecydował tie-break - zwycięzcą turnieju zostało Nadleśnictwo. Wszystkie drużyny otrzymały upominki od dzieci ze Stowarzyszenia Krok za Krokiem, zestaw miodów - wyrobów Pasieki „Pszczelarz Kozacki” i prezenty od Centrum Stomatologii Estetycznej GENESIS.

Równocześnie rozegrano Spacer Farmera o Puchar LKS "Znicz". Najlepszy okazał się Krzysztof Bulak. I w tej konkurencji nie zabrakło płci pięknej. Wystartowały dwie zawodniczki wygrała Kamila Paluch.

Kolejna konkurencja - wyścigi kajakowe o Puchar Dyrektora OSiR - przeprowadzona została na zalewie Bojary. Startowało 14 par w trzech kategoriach: kobiet, mężczyzn i mix. Wśród kobiet zwyciężyła dwójka: Dorota Lipiec, Agnieszka Neuman- Lipińska. Następnie wystartowały osady mieszane, zwyciężyła para ojciec z córką: Karolina i Michał Skurzak. Natomiast w kategorii mężczyzn bezkonkurencyjni okazali się bracia Łukasz i Krzysztof Bulak. Pomiędzy konkurencjami odbył się pokaz ratownictwa wodnego, które przeprowadziło OSP RWiE wraz z ratownikami OSiR Biłgoraj.

Około godz. 16 odbył się rekreacyjny Bieg Abstynenta. Na dystansie 1050 m. (okrążenie zalewu) wystartowało ponad 50 osób. Każdy otrzymał pamiątkową koszulkę z hasłem imprezy. Zwycięzcy w kategoriach: kobiet - Kamila Paluch i mężczyzn - Daniel Dolina otrzymali puchary Burmistrza Miasta i LKS "Znicz". Pośród wszystkich, którzy ukończyli bieg rozlosowane zostały upominki rzeczowe, a nagrodą główną był rower. Pamiątkowe upominki i puchary otrzymali również: najmłodsza uczestniczka Gabriela Sprysak, senior biegu, Zbigniew Białoń oraz rodziny: Monika, Grzegorz i Leszek Wróbel oraz Gabriela, Natalia i Andrzej Sprysak.

Ostatnią konkurencją rozegraną na wodzie był Mini-maraton pływacki o Puchar Dyrektora OSiR. Wystartowało siedmioro zawodników. Wśród dzieci najlepszy okazał się Adrian Misiarz, natomiast w kategorii dorosłych Mateusz Małek.

Przez cały czas trwania pikniku dzieci brały udział w grach i zabawach organizowanych przez SOS Wioskę Dziecięcą w Biłgoraju oraz Fundację Pomocy Dzieciom Krzyk. Dużym zainteresowaniem cieszyło się też stoisko Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło w Biłgoraju.

Organizatorzy: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Biłgoraju, OSP RWiE w Biłgoraju, Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości "Iskra", SOS Wioska Dziecięca w Biłgoraju, Fundacja Pomocy Dzieciom "Krzyk", Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" w Biłgoraju, Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Biłgoraju, Biłgorajskie Centrum Kultury.

Kontakt

23-400 Biłgoraj
ul. Lubelska

e-mail: bstiskra@poczta.onet.pl

Jeżeli cierpisz z powodu alkoholizmu Swojego lub kogoś z Twojego otoczenia

Nie zwlekaj!!!

Strona sponsorowana przez:
Logo Net Partners