BST ISKRA

Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości ISKRA

Telefon/fax: 84 686 46 69

czynny codziennie w godzinach 10:00 - 19:00

Jak zaczynaliśmy

Nie wszyscy wiedzą, a jeżeli nawet to warto przypomnieć, że przed 20 laty powstał w Biłgoraju Klub Abstynenta „Iskra”- klub powstał z inicjatywy ludzi dobrej woli, ludzi chcących nieść pomoc wszystkim potrzebującym.

Byliśmy od początku jego powstania, służyliśmy pomocą i wsparciem. Początkowo mieścił się w malutkim lokalu przy ul. Nadstawnej, działał tam i rozwijał się zataczając coraz szersze kręgi. Po 10 latach został przeniesiony do budynku przy ul. Lubelskiej. Drogi do klubu były bardzo różne i nadal są dla każdego otwarte z Poradni Odwykowej, z Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, poprzez telefon zaufania, ubłagani przez rodzinę. Ten początkowo nieświadomy krok stał się punktem zwrotnym w stronę normalności, uświadomieniem bezsilności wobec alkoholu. To właśnie po to są kluby, by pokazać ludziom i nauczyć ich jak wyjść z zaklętego koła alkoholowego na drogę trzeźwości, uzmysłowić, że świat i wszystko co nas otacza jest ich sprzymierzeńcem trzeba tylko chcieć sobie pomóc.

W klubie ludzie uzależnieni nabywają wiedzę o swojej chorobie, która jest niezbędnym warunkiem do tzw. powrotu i tak się rozpoczyna powolna droga ku rzeczywistości, miłości, odradzaniu uczuć do najbliższych i do samych siebie. Ludzie, którzy wyrwali się z matni alkoholowej są ogarnięci ideą niesienia pomocy innym, stają się bezpośredni, znajdują zadowolenie z życia i każdego trzeźwego dnia, powoli wyzwalają się ze straszliwego niszczącego ich nałogu. Osobiste przeżycia pomagają im w skutecznej pomocy innym. Na ten wspaniały cel, poświęcają swój czas, szkolą się a zdobytą wiedzę przekazują dalej w ruchu abstynenckim, propagując jednocześnie trzeźwy styl życia, spędzanie wolnego czasu bez oglądania świata przez pryzmat kieliszka. Właśnie tego typu działalność społeczną, tak bardzo potrzebną wspieramy i będziemy wspierać, aby każdy kto zgubił po drodze swoją tożsamość mógł znaleźć bezpieczeństwo , poradę i wyrwać się z koszmaru, o którym i tak ciągle musi pamiętać.
 

Kontakt

23-400 Biłgoraj
ul. Lubelska

e-mail: bstiskra@poczta.onet.pl

Jeżeli cierpisz z powodu alkoholizmu Swojego lub kogoś z Twojego otoczenia

Nie zwlekaj!!!

Strona sponsorowana przez:
Logo Net Partners