BST ISKRA

Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości ISKRA

Telefon/fax: 84 686 46 69

czynny codziennie w godzinach 10:00 - 19:00

Aktualności

Dzień bez samochodu- wrzesien 2009

Idea Europejskiego Dnia bez Samochodu zrodziła się w 1998 r. we Francji. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na szkody, jakie wyrządza środowisku natężenie ruchu samochodowego i przekonanie Europejczyków do alternatywnych środków transportu.

Chociaż w Europie dzień ten obchodzony jest 22 września, w Biłgoraju już w niedzielę, 20 września, aby w dzień wolny od pracy zachęcić do porzucenia czterech kółek jak największą liczbę mieszkańców miasta.

 - piknik zapoczątkował pokaz psich zaprzęgów, podczas którego zaprezentowano konkurencje: canicross, bikejoring i zaprzęgi

- w marszobiegu Abstynenta udział wzięło ponad 100 osób, wśród których wyróżniał się Burmistrz Miasta, Janusz Rosłan noszący się w tym dniu „na sportowo” oraz Dyrektor OSiR, Zbigniew Woźny, którego na codzień trudno sobie przecież wyobrazić bez ulubionego poloneza, a jednak… Czoło „peletonu” stanowili lekkoatleci z biłgorajskiego „Znicza” z medalistami Mistrzostw Polski i Świata: Angeliką Mach i Jarkiem Stecem

- w marszobiegu Abstynenta wzięli również: radny Mirosław Tujak, Prezes BST „Iskra” Eugeniusz Karp, Kierowniczka POIT Stanisława Dzikoń, senior biłgorajskich biegaczy Edward Król.

- prezentacji ALKOgogli dokonała Małgorzata Zygmunt, psycholog z BST „Iskra”. ALKOgogle to urządzenie, które symuluje stan i zachowanie się po spożyciu alkoholu, ale niektórzy „prezenterzy” nadspodziewanie dobrze poradzili sobie z alko goglami, przekonując że „trening czyni mistrza”

Na uczestników czekało ognisko i grill z kiełbaskami i napojami oraz szereg pokazów i konkurencji rekreacyjno-sportowych:

Organizatorami imprezy byli: Ośrodek Sportu i Rekreacji, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej, Powiatowy Ośrodek Informacji Turystycznej, Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości „Iskra”, Biłgorajskie Stowarzyszenie Kolarzy.

Kontakt

23-400 Biłgoraj
ul. Lubelska

e-mail: bstiskra@poczta.onet.pl

Jeżeli cierpisz z powodu alkoholizmu Swojego lub kogoś z Twojego otoczenia

Nie zwlekaj!!!

Strona sponsorowana przez:
Logo Net Partners