BST ISKRA

Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości ISKRA

Telefon/fax: 84 686 46 69

czynny codziennie w godzinach 10:00 - 19:00

Aktualności

Radosne życie w abstynencji. Sierpień miesiącem trzeźwości.

Te problemy istnieją w Polsce od dawna, jednak obecnie przybierają przerażające rozmiary. Widzimy to w alarmujących statystykach pokazujących ogromne społeczne i ekonomiczne koszty nadużywania alkoholu. Tysiące Polaków umiera rocznie przez legalnie sprzedawany alkohol. Prawie milion osób jest uzależnionych, kilka milionów pije ryzykownie i szkodliwie. Na ulicach widzimy tak wielu ludzi, także młodych, trzymających w ręku alkohol, będący przyczyną przyszłych rozczarowań, dramatów, a często i śmierci. Pijani kierowcy zagrażają zdrowiu i życiu innych użytkowników dróg. Media, poprzez atrakcyjne, a jednocześnie oszukańcze reklamy alkoholu, nieustannie gorszą dzieci i młodzież.

Wszyscy musimy chronić i umacniać trzeźwość. Dlatego ponownie z nadzieją rozpoczynamy sierpień – miesiąc abstynencji. Sierpniowy dar abstynencji składany przez wielu Polaków to błogosławieństwo dla naszej ojczyzny, w której tysiące rodzin cierpi przez nadużywanie alkoholu i chorobę alkoholową. Pokażcie, że nie jesteście zakładnikami chwytliwych, lecz nieprawdziwych sloganów reklamowych i szkodliwych nawyków. Pokażcie, że jesteście mądrzy, wolni, odpowiedzialni i odważni.

Człowiek cierpiący na chorobę alkoholową odczuwa silną potrzebę spożywania nie kontrolując tego. Uzależnienie ma podłoże psychosomatyczne tzn. wpływ czynników psychicznych na organizm człowieka takich jak: osobowość, środowisko, stres. Ważną rzeczą jest, że z tej choroby nie da sie wyleczyć da się ją tylko uśpić. Nie ma wyleczonych alkoholików, są tylko niepijący alkoholicy. Alkoholik nie potrafi przyznać sie do tego, że nim jest. Nie potrafi sam sobie pomóc, przezwyciężyć choroby, dlatego stworzyliśmy placówkę , która pomaga ludziom spojrzeć inaczej na siebie, dostrzec problem tkwiący głęboko w nim. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy może się zgłosić do nas. Może liczyć na rozmowę z psychologiem i wsparcie duchowe. Nie oszukujmy się człowiek, dla którego ważniejszy jest alkohol z czasem traci rodzinę, nie może liczyć na nikogo zostaje sam ze sobą i swoim problemem do którego bardzo ciężko jest się przyznać – informuje Prezes Eugeniusz Karp.

Biłgorajskie Stowarzyszenie Trzeźwości „Iskra” służy pomocą wszystkim tym, dla których alkohol stał się wrogiem normalnego życia. Pomoc znaleźć można przy ulicy Lubelskiej16, bądź pod numerem telefonu 84 686 46 69 czynnym codziennie w godzinach 10:00 - 19:00.

Kontakt

23-400 Biłgoraj
ul. Lubelska

e-mail: bstiskra@poczta.onet.pl

Jeżeli cierpisz z powodu alkoholizmu Swojego lub kogoś z Twojego otoczenia

Nie zwlekaj!!!

Strona sponsorowana przez:
Logo Net Partners